POSADZKI ŻYWICZNE TO ROZWIĄZANIE UNIWERSALNE
Dodane przez starszak dnia Październik 10 2012 08:18:09


        Posadzki żywiczne są rozwiązaniem uniwersalnym. Z równym powodzeniem mogą być stosowane w każdym domu i mieszkaniu. W kuchni, w łazience i w salonie (ogrzewanie podłogowe nie jest przeszkodą). Także w pomieszczeniach gospodarczych: w garażu, w piwnicy, w przydomowej kotłowni. Na balkonach i na tarasach. I coraz śmielej po posadzki żywiczne sięgają restauratorzy i hotelarze. Olbrzymie pole do popisu dają dyskoteki, kluby i kawiarnie. Tradycyjnie wykorzystywane są w marketach i galeriach handlowych, budynkach i pomieszczeniach użyteczności publicznej oraz przemyśle, gdzie często bywają jedynym rozwiązaniem spełniającym stawiane powierzchniom posadzkowym wymogi. Posadzki żywiczne na stałe zagościły w magazynach oraz parkingach zarówno tych wewnętrznych jak i zewnętrznych. To aplikacja nie do zastąpienia w pomieszczeniach o specjalnym przeznaczeniu, gdzie wymagane są posadzki żywiczne przewodzące, których specyficzną właściwością jest zdolność do odprowadzania elektryczności statycznej tzw. posadzki żywiczne antyelektrostatyczne. W zasadzie trudno byłoby wskazać rodzaj pomieszczenia, dla którego - biorąc pod uwagę jego charakter i przeznaczenie - posadzka żywiczna nie byłyby odpowiednia.

        Posadzki żywiczne stanowią propozycję ekonomiczną, konkurencyjną w stosunku do alternatywnych rozwiązań. Dają możliwość bardzo szybkiej realizacji inwestycji, co szczególnie istotne w przypadku dużych powierzchni. Stwarzają praktycznie nieograniczone możliwości wyboru różnorodności rozwiązań tak w aspekcie kolorystyki, wielości wzornictwa jak i struktury powierzchni. Są rozwiązaniem, które charakteryzuje się zarazem wysokim stopniem estetyki i trwałości oraz funkcjonalnością i łatwością w utrzymaniu codziennej czystości. Poprzez posadzki żywiczne cienkopowłokowe, wylewne posadzki żywiczne samopoziomujące, posadzki żywiczne z wypełnieniem kwarcowym tzw. kamienne dywany, po posadzki dekoracyjne i antyelektrostatyczne oraz specjalistyczne powierzchnie wykorzystywane np. w obiektach sportowych. Można zaryzykować twierdzenie, że możliwości stwarzane przez posadzki żywiczne ograniczone są jedynie ludzką wyobraźnią.

        Posadzki żywiczne są dosyć trudne do wykonania w sposób poprawny. Nie wynika to z konieczności stosowania jakiegoś bardzo skomplikowanego sprzętu czy też urządzeń. Nie wymaga również jakichś specjalnych zdolności manualnych. Trudność wynika z bezwzględnej konieczności zastosowania się do bardzo specyficznych wymogów wynikających z rodzaju stosowanego materiału żywicznego: od właściwego przygotowania podłoża (wyrównanie, oczyszczenie, pomiar wilgotności) poprzez umiejętne przygotowanie i obchodzenie się z masą żywiczną (zachowanie odpowiednich proporcji wagowych żywicy i utwaradzacza, mieszanie, czas życia masy żywicznej) oraz dotrzymanie wymaganych parametrów temperatury i wilgotności powietrza podczas prac wykonawczych przy posadzce oraz bezpośrednio po ich zakończeniu (aż do utwardzenia masy żywicznej). Są to elementy kluczowe i decydujące o jakości produktu finalnego jakim jest posadzka żywiczna. Chodzenie drogą "na skróty" i zlekceważenie któregokolwiek z tych elementów nieuchronnie objawi się w postaci mniejszych lub większych wad w gotowej posadzce. Dlatego tak ważne jest dotrzymanie reżimu wykonawczego, znajomość tematu i doświadczenie jakie wszyscy wykonawcy tworzący posadzki żywiczne muszą posiadać.

        Posadzki żywiczne stanowią sedno naszego serwisu, w którym bez problemu odnajdziecie Państwo informacje, którzy producenci oferują żywice epoksydowe i poliuretanowe lub inne znajdujące zastosowanie w tym segmencie rynku. Równie łatwo dotrzecie do informacji gdzie w Waszej bezpośredniej bliskości są zlokalizowani wyspecjalizowani wykonawcy usługowo tworzący posadzki żywiczne. Jeśli będziecie zdeterminowani aby podjąć próbę samodzielnego wykonania posadzki z żywic, nasz serwis jak drogowskaz pokaże gdzie jest najbliższy sprzedawca materiałów żywicznych. Gromadzimy te informacje i udostępniamy Państwu w uporządkowanej formie.