POSADZKI ŻYWICZNE
 Kwiecień 23 2018 21:27:25
MENUAdministrator Serwisu:

NIP:8161098646
REGON:181068782
tel.: 538 050 531
firma.festuca@gmail.com
REKLAMANASZE SERWISY
POSADZKI ŻYWICZNE. SERWIS.


To jest serwis o posadzkach żywicznych. Gromadzi informacje o firmach oferujących usługowe wykonanie posadzek żywicznych, producentach żywic posadzkowych oraz firmach, które prowadzą ich sprzedaż. Jest skierowany do wszystkich osób poszukujących tych informacji. To jest serwis dla wszystkich, dla których te informacje są ważne.
POSADZKI ŻYWICZNE TO ROZWIĄZANIE UNIWERSALNE


        Posadzki żywiczne są rozwiązaniem uniwersalnym. Z równym powodzeniem mogą być stosowane w każdym domu i mieszkaniu. W kuchni, w łazience i w salonie (ogrzewanie podłogowe nie jest przeszkodą). Także w pomieszczeniach gospodarczych: w garażu, w piwnicy, w przydomowej kotłowni. Na balkonach i na tarasach. I coraz śmielej po posadzki żywiczne sięgają restauratorzy i hotelarze. Olbrzymie pole do popisu dają dyskoteki, kluby i kawiarnie. Tradycyjnie wykorzystywane są w marketach i galeriach handlowych, budynkach i pomieszczeniach użyteczności publicznej oraz przemyśle, gdzie często bywają jedynym rozwiązaniem spełniającym stawiane powierzchniom posadzkowym wymogi. Posadzki żywiczne na stałe zagościły w magazynach oraz parkingach zarówno tych wewnętrznych jak i zewnętrznych. To aplikacja nie do zastąpienia w pomieszczeniach o specjalnym przeznaczeniu, gdzie wymagane są posadzki żywiczne przewodzące, których specyficzną właściwością jest zdolność do odprowadzania elektryczności statycznej tzw. posadzki żywiczne antyelektrostatyczne. W zasadzie trudno byłoby wskazać rodzaj pomieszczenia, dla którego - biorąc pod uwagę jego charakter i przeznaczenie - posadzka żywiczna nie byłyby odpowiednia.

        Posadzki żywiczne stanowią propozycję ekonomiczną, konkurencyjną w stosunku do alternatywnych rozwiązań. Dają możliwość bardzo szybkiej realizacji inwestycji, co szczególnie istotne w przypadku dużych powierzchni. Stwarzają praktycznie nieograniczone możliwości wyboru różnorodności rozwiązań tak w aspekcie kolorystyki, wielości wzornictwa jak i struktury powierzchni. Są rozwiązaniem, które charakteryzuje się zarazem wysokim stopniem estetyki i trwałości oraz funkcjonalnością i łatwością w utrzymaniu codziennej czystości. Poprzez posadzki żywiczne cienkopowłokowe, wylewne posadzki żywiczne samopoziomujące, posadzki żywiczne z wypełnieniem kwarcowym tzw. kamienne dywany, po posadzki dekoracyjne i antyelektrostatyczne oraz specjalistyczne powierzchnie wykorzystywane np. w obiektach sportowych. Można zaryzykować twierdzenie, że możliwości stwarzane przez posadzki żywiczne ograniczone są jedynie ludzką wyobraźnią.

        Posadzki żywiczne są dosyć trudne do wykonania w sposób poprawny. Nie wynika to z konieczności stosowania jakiegoś bardzo skomplikowanego sprzętu czy też urządzeń. Nie wymaga również jakichś specjalnych zdolności manualnych. Trudność wynika z bezwzględnej konieczności zastosowania się do bardzo specyficznych wymogów wynikających z rodzaju stosowanego materiału żywicznego: od właściwego przygotowania podłoża (wyrównanie, oczyszczenie, pomiar wilgotności) poprzez umiejętne przygotowanie i obchodzenie się z masą żywiczną (zachowanie odpowiednich proporcji wagowych żywicy i utwaradzacza, mieszanie, czas życia masy żywicznej) oraz dotrzymanie wymaganych parametrów temperatury i wilgotności powietrza podczas prac wykonawczych przy posadzce oraz bezpośrednio po ich zakończeniu (aż do utwardzenia masy żywicznej). Są to elementy kluczowe i decydujące o jakości produktu finalnego jakim jest posadzka żywiczna. Chodzenie drogą "na skróty" i zlekceważenie któregokolwiek z tych elementów nieuchronnie objawi się w postaci mniejszych lub większych wad w gotowej posadzce. Dlatego tak ważne jest dotrzymanie reżimu wykonawczego, znajomość tematu i doświadczenie jakie wszyscy wykonawcy tworzący posadzki żywiczne muszą posiadać.

        Posadzki żywiczne stanowią sedno naszego serwisu, w którym bez problemu odnajdziecie Państwo informacje, którzy producenci oferują żywice epoksydowe i poliuretanowe lub inne znajdujące zastosowanie w tym segmencie rynku. Równie łatwo dotrzecie do informacji gdzie w Waszej bezpośredniej bliskości są zlokalizowani wyspecjalizowani wykonawcy usługowo tworzący posadzki żywiczne. Jeśli będziecie zdeterminowani aby podjąć próbę samodzielnego wykonania posadzki z żywic, nasz serwis jak drogowskaz pokaże gdzie jest najbliższy sprzedawca materiałów żywicznych. Gromadzimy te informacje i udostępniamy Państwu w uporządkowanej formie.

POSADZKI DEKORACYJNE - RZEMIOSŁO CZY SZTUKA?


        Posadzki dekoracyjne to posadzki żywiczne szczególnego rodzaju. Stanowią propozycję, którą należy rekomendować wszystkim zainteresowanym w zindywidualizowaniu i nadaniu niepowtarzalnego stylu i charakteru pomieszczeniom usługowym i mieszkalnym. Żywiczne posadzki dekoracyjne pozwalają na realizację wielu innowacyjnych i oryginalnych pomysłów, niepowtarzalnych aranżacji, które tworzą klimat miejsca. Dotyczy to zwłaszcza wszelkiego typu pomieszczeń i wnętrz, którym niezbędny jest swoisty design jak np. różnego typu salony (np. kosmetyczne), sklepy (np. butiki), obiekty gastronomiczne (np. kawiarnie) i rozrywkowe (np. dyskoteki). W domach i mieszkaniach posadzki dekoracyjne z powodzeniem można realizować w pokojach dziennych, kuchniach i łazienkach podkreślając tym samym styl i wrażliwość mieszkańców. Oprócz bogactwa kolorystycznego, nieograniczonej możliwości wzornictwa oraz wielości faktur powierzchni możliwych do uzyskania tego rodzaju posadzki żywiczne oferują nam znacznie więcej. Transparentnymi żywicami można zalewać dowolne elementy: kolorowe piaski, kamyki, muszelki, stare płyty gramofonowe (lub nowe CD) i wiele innych przedmiotów. Ale to nie wszystko. Technologia światłowodowa pozwala łączyć posadzki żywiczne ze światłowodami dzięki czemu możemy uzyskać podłogi świecące o fantazyjnym wzornictwie i całym spektrum barw. Z tego powodu posadzki dekoracyjne stanowią wdzięczne tworzywo dla poszukujących oryginalnych rozwiązań projektantów wnętrz i architektów, którzy pragną zaoferować niepowtarzalne wnętrza satysfakcjonujące nietuzinkowych i wymagających klientów. Zasadne jest postawienie pytania, czy posadzki dekoracyjne (przynajmniej niektórych z nich) to jeszcze rzemiosło, czy może już sztuka?

        Posadzki dekoracyjne można stosować na całej powierzchni danego pomieszczenia lub tylko na jego części. Rozwiązania takie pozwalają na specjalnie wyróżnienie tej części powierzchni, która tego wymaga. W sali klubowej może to być np. część estradowa, a w łazience jej część centralna (zamiast kilku płytek ceramicznych). Wszystko zależy tylko od wizji i fantazji projektanta. Odrębny ale interesujący przypadek marketingowego zastosowania posadzek obserwujemy, gdy posadzki dekoracyjne są wykorzystywane do prezentowania logo i produktów firmy. Umiejętnie i ze smakiem wkomponowany w podłogę (lub jej część) znak firmowy w pomieszczeniu reprezentacyjnym będzie pełnił nie tylko funkcję dekoracyjną, ale musi zostać zauważony przez każdego gościa i z całą pewnością zapadnie mu w pamięć. W analogiczny sposób można "zatrudnić" posadzki dekoracyjne do promocji danej marki lub produktu w marketach, galeriach itd.

POSADZKI PRZEMYSŁOWE - ROZWIĄZANIA NA EKSTREMALNE WYZWANIA


        Posadzki i podłogi wykorzystywane w nowoczesnych pomieszczeniach przemysłowych takich jak hale produkcyjne, warsztatowe i magazynowe, ciągi komunikacyjne, parkingi i podjazdy tradycyjnie określane są jako posadzki przemysłowe. Posadzki te muszą charakteryzować się doskonałym dostosowaniem do wymagań technicznych, technologicznych i estetycznych stawianych obiektom przemysłowym, dlatego też wybór tworzyw żywicznych do zastosowania w tych właśnie miejscach nie jest przypadkowy. Wynika wprost z wymogów, które muszą spełniać posadzki przemysłowe narażone bezpośrednio na wysokie obciążenia mechaniczne, chemiczne i temperaturowe. A wymagania te są coraz wyższe i zróżnicowane. Często jest to wytrzymałość na duże obciążenia mechaniczne powodowane stałym ruchem pojazdów takich jak wózki widłowe (magazyny), a nierzadko wyładowane towarami TIRy (podjazdy, najazdy, rampy). Oczekuje się też, że posadzki przemysłowe będą tłumić i redukować hałas, który jest wytwarzany przez pracujące silniki pojazdów (parkingi) lub pracujące na halach produkcyjnych maszyny. W przemyśle spożywczym (browary, mleczarnie, zakłady mięsne) podłogi muszą być odporne na stały kontakt z wodą i wilgocią, a jednocześnie muszą być bezpieczne dla produkowanych w tych miejscach artykułów spożywczych. Muszą być też bezpieczne dla pracowników i minimalizować prawdopodobieństwo poślizgu na powierzchniach mokrych i wilgotnych. Oznacza to, że wymagane są posadzki antypoślizgowe. W zakładach chemicznych posadzki muszą spełniać wymogi chemoodporności, nierzadko na specyficzne substancje chemiczne, a standardowo na środowiska kwaśne i zasadowe. W pomieszczeniach specjalnego przeznaczenia (akumulatorownie, serwerownie, laboratoria) posadzki nie mogą gromadzić elektryczności statycznej. Muszą być wykonane w wersji antyelektrostatycznej i być zdolne od odprowadzania niepożądanej elektryczności. Oczywiście jest normą, że posadzki we wszystkich tych miejscach muszą także spełniać wymagania estetyczne. Wszystkie te zadania doskonale są realizowane przez posadzki przemysłowe wytwarzane z mas żywicznych, w szczególności z żywic epoksydowych.

        Pomimo tak wielu różnych i tak wysoko postawionych wymagań, posadzki żywiczne idealnie wpasowują się jako materiał na posadzki przemysłowe. Oczywiście różnicowanie wymagań stawianym różnym posadzkom w różnych obiektach przemysłowych powoduje także zróżnicowanie typów posadzek oraz technologii ich wykonania. Niezmienne pozostają jedynie materiały, z których są wykonywane czyli żywice. Różnicowaniu podlegają takie elementy jak: grubość posadzek, ilość warstw żywicznych, zastosowanie wypełnienia kwarcowego lub jego brak, rodzaj użytych żywic oraz ich typy. Potwierdza to tezę, że posadzki żywiczne są uniwersalnym rozwiązaniem również dla przemysłu i ekstremalnych wymagań, które muszą spełniać posadzki przemysłowe.

DLACZEGO WŁAŚCIWIE POSADZKA JEST TAK WAŻNA?


        Zgodnie z definicją (Wikipedia) posadzką w architekturze nazywa się zewnętrzną, wierzchnią, ostatnią warstwę podłogi, będącą jej wykończeniem, często o charakterze dekoracyjnym. Zatem posadzka to szczególna część budynku, dlatego że zazwyczaj jej wykonanie stanowi ostatni etap budowy i zakończenie inwestycji. Do jej wykonania przystępuje się, gdy wszystkie inne elementy budynku są już ukończone. Jest to okoliczność o wielkim znaczeniu, ponieważ bardzo często stwarza presję tak na inwestorze (któremu kończy się budżet lub już jest przekroczony!) i na wykonawcy (bo zbliża się termin zakończenia inwestycji lub już został przekroczony!). Rodzi się pokusa "oszczędności" kosztów (lub czasu) poprzez wybór tańszych (lub szybszych) rozwiązań, które nie uwzględniają kompleksowo wszelkich wymogów stawianych posadzce w konkretnym przypadku. Uległość wobec tych pokus i wybór drogi "na skróty" oznacza w każdym przypadku znaczne skrócenie czasu eksploatacji posadzki i konieczność jej wcześniejszgo remontu lub nawet wymiany. Ale zarówno remont posadzki jak i jej wymiana generują dodatkowe koszty materiałów i robocizny. Więcej - co szczególnie uciążliwe i może spowodować kolejne koszty lub straty - są zawsze związane z koniecznością wyłączenia z użytkowania na czas remontu (wymiany) całości (części) powierzchni posadzki. Nie ulega zatem wątpliwości, że przed ostateczną decyzją dotyczącą wyboru posadzki i materiałów z których będzie wykonana trzeba poddać skrupulatnej analizie rodzaje i wielkości obciążeń (mechanicznych, chemicznych itp.), którym będzie ona poddawana w trakcie eksploatacji. Uwzględnić należy również możliwość pojawienia się obciążeń potencjalnych (np. w wyniku awarii) lub jednorazowych (np. przy wymianie lub montażu maszyn, urządzeń itp.). Warto również dokonać symulacji kosztów, które będą wynikiem nakładów ponoszonych w przyszłości na zakup środków do bieżącego utrzymania posadzki (konserwacja, czyszczenie, dezynfekcja) oraz związanej z tym kosztów robocizny.

Posadzka jest tak ważna, dlatego że często stanowi istoty element kosztów inwestycji. Ale jest też najszybciej ulegającym zużyciu elementem budynku. Jej bieżąca eksploatacja wymaga ciągłego ponoszenia kosztów w celu jej właściwego utrzymania. Zaś jej remont (lub wymiana) oprócz kosztów bezpośrednich obarczony jest kosztami pośrednimi związanymi z koniecznością wyłączenia posadzki z eksploatacji na czas remontu (wymiany).

WŁAŚCIWE PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA POD POSADZKĘ ŻYWICZNĄ TO WARUNEK KONIECZNY


        Warunkiem koniecznym (ale nie jedynym) uzyskania posadzki żywicznej wysokiej jakości tzn. trwałej, pozbawionej wad, o wymaganych walorach użytkowych i estetycznych, jest właściwe przygotowanie podłoża, na którym będzie położona posadzka z żywic. Zagadnienie to jest niezmiernie ważne, ponieważ wszelkie błędy i zaniechania popełnione na tym etapie objawią się nieuchronnie wcześniej czy później w trakcie użytkowania posadzki powodując w najlepszym razie obniżenie estetyki lub skrócenie okresu użytkowania posadzki. W skrajnym przypadku mogą nawet doprowadzić do tego, że posadzka nie będzie zdatna do użytku i konieczna będzie jej wymiana na nową (co pochłonie dodatkowe koszty i czas). Na etapie przygotowania podłoża warto dołożyć najwyższej staranności i w żadnym wypadku nie wolno ulegać podpowiedziom ignorantów, że "nie warto tego robić, bo i tak przykryje to żywica". Podkreślić należy, że podłoże powinno być odpowiednio przygotowane niezależnie od tego, jakiego typu posadzka będzie wykonywana, rodzaju żywic i ich producenta. W każdym przypadku trzeba ściśle przestrzegać zaleceń zawartych w instrukcji dotyczacej danej technologii. Najczęściej szczególne wymagania dotyczą rodzaju podłoża, jego czystości i pozostałości ewentualnych zanieczyszczeń (w szczególności po substancjach atyadhezyjnych), wytrzymałości na ściskanie i odrywanie warstwy wierzchniej, wilgotności oraz temperatury.

LINKI
Katalog SEO to lista ciekawych stron. l Turystyka w Polsce l Katalog PestControl l Wymiana linków l


NASZE REKOMENDACJE
 

Copyright © 2012  


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie